2017 All-Star Series Rosters
NORTH
No. | Name | B/T | Ht/Wt | Birthdate | High School | Commitment |
PITCHERS |
10 | Isaiah Enriquez | R/R | 6'1"/160 | 4/7/99 | Hood River Valley | |
12 | Austen Carpenter | L/L | 6'2"/205 | 12/10/98 | Gresham | Linn-Benton CC |
5 | Gage Gloster | R/R | 5'9"/165 | 8/19/98 | Wilsonville | George Fox |
21 | Kolby Somers | L/L | 6'1"/205 | 6/3/99 | Century | Oregon |
3 | Sawyer Medlin | R/R | 6'0"/165 | 12/28/98 | Grant | |
34 | Brad McVay | L/L | 6'2"/185 | 10/30/98 | Milwaukie | Portland |
30 | Baxter Halligan | L/L | 6'1"/210 | 5/28/98 | Lincoln | Northern Colorado |
20 | Callan McRae | L/L | 5'11"/175 | 7/2/99 | Beaverton | Linfield |
CATCHERS |
24 | Dom Enbody | L/R | 6'1"/205 | 7/15/99 | Wilsonville | |
4 | Jordan Mambaje | R/R | 5'9"/215 | 3/27/98 | Clackamas | Oregon State |
INFIELDERS |
9 | Kevin Reilly | L/L | 6'10"/160 | 3/7/99 | Clackamas | Linn-Benton CC |
33 | Brandon Leitgeb | R/R | 6'3"/210 | 5/11/99 | Lincoln | Washington |
6 | Sam Booth | S/R | 5'9"/175 | 8/15/98 | Putnam | Lane CC |
7 | Wyatt Morris | R/R | 6'0"/170 | 10/21/98 | Pendleton | Walla Walla CC |
8 | D.Q. Lee | L/R | 6'1"/185 | 4/27/99 | Oregon City | Linn-Benton CC |
OUTFIELDERS |
31 | Brett Thomas | L/L | 5'10"/175 | 7/16/98 | Tigard | Whitworth |
1 | Kevin Watson, Jr. | L/R | 6'2"/ 180 | 5/25/99 | Beaverton | Oregon State |
22 | Dawson Day | L/L | 6'0"/195 | 10/12/98 | Centennial | Yakima Valley CC |
2 | Harrison Grow | R/R | 6'0"/200 | 9/5/98 | Sherwood | Lane CC |
32 | John Arndorfer | L/L | 6'3"/195 | 9/14/98 | Jesuit | Notre Dame |
25 | Chase Cosner | R/R | 6'1"/160 | 5/31/98 | West Linn | Linn-Benton CC |
SOUTH
No. | Name | B/T | Ht/Wt | Birthdate | High School | Commitment |
PITCHERS |
8 | Wyatt Smith | R/R | 6-0/195 | 9/27/98 | McMinnville | Linfield |
10 | Brock Townsend | R/R | 5-11/165 | 2/9/99 | Churchill | Linn-Benton CC |
33 | Jacob Miller | L/R | 6-1/195 | 1/13/99 | West Albany | Feather River CC |
34 | Eric Seever | R/R | 6-0/180 | 9/9/98 | Crescent Valley | |
20 | Tyler Elliot-Johnson | S/R | 6-1/240 | 8/31/99 | Redmond | Mt. Hood CC |
17 | Jonah Sherman | R/R | 6-2/185 | 10/5/98 | South Eugene | New York U |
CATCHERS |
5 | Justin Geyer | R/R | 5-11/180 | 1/11/99 | North Medford | Treasure Valley CC |
11 | Evan Cyrus | R/R | 5-9/175 | 1/12/99 | West Albany | Linn-Benton CC |
21 | Zack Trivett | R/R | 5-11/205 | 12/15/98 | Churchill | Lane CC |
INFIELDERS |
14 | Isaiah Molaski | R/L | 5-11/175 | 5/9/99 | South Eugene | Mt. Hood CC |
24 | Nick Sanderson | L/L | 5-11/200 | 8/30/98 | Ashland | Davis & Elkins College |
9 | Matthew Isnay | L/R | 6-3/190 | 1/4/99 | McNary | Linn-Benton CC |
32 | Marcus Lydon | R/R | 5-11/185 | 5/22/99 | Marist | Seattle |
4 | Matt Land | L/R | 5-7/165 | 6/1/98 | Sheldon | Mt. Hood CC |
3 | Justin Culpepper | R/R | 6-3/195 | 5/25/99 | Sprague | Chemketa CC |
31 | Sean Little | R/R | 5-9/155 | 1/16/99 | Crescent Valley | Willamette |
OUTFIELDERS |
25 | Jace Godley | R/R | 5-11/170 | 4/5/99 | Crater | Pacific (football) |
30 | Michael Moore | R/R | 6-4/180 | 10/5/98 | Churchill | Linn-Benton CC |
1 | Jose Chavez | L/L | 5-9/170 | 9/12/98 | Churchill | Corban |
22 | Jackson Holstad | L/R | 6-3/190 | 1/3/99 | Central | Chemeketa CC |
26 | Blaise Sims | L/R | 5-7/155 | 11/8/98 | Crescent Valley | Colorado School of Mines |